10 nejnebezpečnějších zvířat pro člověka

Existuje celá řada živočichů, které jsou pro člověka nebezpečné. Do tohoto článku jsme vybrali těch 10, které opravdu hrozí smrtí, a mezi které patří i zvířata, o kterých byste to třeba ani neřekli.


Medvědi

By: heschong

By: heschong

Medvědi jsou považováni za nejnebezpečnější živočichy v divočině. Na světě existuje 8 známých druhů, mezi které patří třeba známý Yeti. Jedná se o potomka pradávného medvěda žijícího v Himalájích. Medvědi jsou velice náchylní na vyrušení a pokud se vám tak stane, je dobré hrát mrtvého a předejít tak nepříjemným okamžikům s medvědem.

 
 

Včely

By Jan Derrett

By Jan Derrett

Ačkoli to může být překvapením, jedno z nejnebezpečnějších zvířat pro člověka jsou včely. Samotná včelka člověku, pokud není alergik, způsobí na pár hodin až dní otok na kůži, nic víc.
Včely jsou velmi teritoriální a pokud ucítí nebezpečí u jejich domova, stovky až tisíce žihadel člověk nemá šanci přežít a organismus selže.

 
 

Hroši

By: Doug88888

By: Doug88888

Hroši patří mezi nejagresivnější zvířata zejména na africkém kontinentě. Rodiče udělají vše pro ochranu jejich mláďat, a tak se stačí jen přiblížit nebo být na dohled a hroch je vám v patách. Není jen neskutečně těžký, ale také velmi rychlý a žádný člověk mu neuteče.
Mnoho lidí je tak zabito utopením nebo udupáním.

 
 

Komáři

By: Margaret Holland

By: Margaret Holland

Ne všichni z nás si uvědomují, že komár působí člověku hrůzostrašné potíže, ale je tomu skutečně tak. Nemá ani sílu ani jed na to, aby člověka zabil, jeho schopnost přenášet nemoci je ale děsivá. Podle průzkumů komáři nejčastěji přenáší malárii a nakazí přes 5 milionů lidí ročně.

 
 

Žraloci

By: Sky Mind

By: Sky Mind

Mezi nejnebezpečnější mořské živočichy pro člověka vůbec jsou zařazeny bez pochyby žraloci. Ovšem ne z toho důvodu, že by člověka přímo zabíjeli, nýbrž ho poranili tím způsobem, že vykrvácí dříve, než se mu dostane pomoci. Žraloci většinou neútočí na člověka, protože ho cítí a chtějí ho, naopak si člověka pletou s jinou potravou a proto je mnoho případů, kdy jsou lidé léčeni s utrhlou nohou či rukou. Jakmile žralok zjistí, že to není kořist, jakou hledal, nechá ji být.

 
 

Odranec pravý

By: Sage

By: Sage

Tento unikátní druh mořské ryby patří mezi nejjedovatější živočichy na planetě. Nebezpečný je také proto, že je velice rychlý a těžko k poznání. Opravdu vypadá jako kámen porostlý řasami. Jeho jed způsobuje ochrnutí a srdeční zástavu.

 
 

Štír smrtonoš

By: Ester Inbar

By: Ester Inbar

Štír, jehož jed je nejúčinnější ze všech štírů. Obývá suchá a pouštní místa Afriky a po bodnutí nastane velmi bolestný proces před smrtí člověka, která nastává po 2 až 3 dnech obrnou dýchacího centra a zástavou dechu. Ikdyž se proti tomuto druhu jedu vyrábí sérum, každý rok je stále mnoho úmrtí.

 
 

Krokodýli

By: Roger Wasley Photography

By: Roger Wasley Photography

Těmto masožravcům chutná lidské maso stejně dobře jako maso jiný živočichů. Nachází se na každém kontinentu kromě Evropy a každoročně jsou jejich oběťmi stovky lidí.
Stejně jako hroši jsou krokodýli velice rychlí, agresivní a ještě k tomu vysoce mrštní.

 
 

Čtyřhranky

By: Peter Southwood

By: Peter Southwood

Tento druh žahavců není nebezpečný jen pro člověka, ale pro celou řadu jiných mořských živočichů. Pokud se necháte čtyřhrankou sežehnout, je velká pravděpodobnost úmrtí.

 
 

Homolice

By: Phil Camill

By: Phil Camill

Homolice se řadí do rodu mořských plžů. Jejich lastury jsou krásné, lidé je na plážích sbírají a vezou s sebou domů z dovolené, ovšem samotná kapka jedu z tohoto živého tvora je smrtelná pro 20 dospělých lidí. Neexistuje žádná protilátka. Jakmile je člověk bodnut, zemře během několika minut.

 

Zdroje obrázků:
Flickr

Kategorie

Reklama

Reklama

Monitor Justice nabízí nejvýhodnější automatické sledování Insolvenčního rejstříku. Individuální přístup a rozsáhlé možnosti nastavení dělají z Monitoru Justice službu, která zcela naplní Vaše potřeby. Navštivte stránky Monitorjustice.cz a zjistětě více.

Facebook