10 nejlidnatějších měst na světě

Východní polokoule vládne světu co se nejlidnatějších měst týče. Světové metropole, které obývá dvojnásobné množství obyvatel než naši republiku. Počet obyvatel je započítán i s okolními městy – aglomerace.

Káhira

cairo
Počet obyvatel: 18 419 000

Hlavní město Egypta a nejlednatější město afrického kontinentu, které leží na severovýchodě Afriky a protéká jí nejdelší řeka na světě – Nil. Káhira se nachází na pomezí subtropického a tropického pásu a denní teploty se zde v létě pohybují průměrně okolo 40°C. V zimních obdobích může panovat teplotní rozdíl mezi dnem a nocí více než 20°C.

New York

new_york
Počet obyvatel: 18 591 000
Metropole založená roku 1625 Nizozemci patří mezi nejlidnatější město Spojených států a je jedním ze světových center v oblasti financí a obchodu. Z cestovního ruchu patří mezi nejznámější turistické destinace Central Park – nejnavštěvovanější park v USA. New York patří mezi hlavní pořadatele sportovních odvětví, kultury, školství a politiky.

Peking

beijing
Počet obyvatel: 19 520 000
Peking je hlavní město Čínské lidové republiky a leží na severovýchodním pobřeží téže země. Součástí tohoto velkoměsta jsou historická místa Zakázané město, Památník lidových hrdinů či Síň Nejvyšší harmonie.

Osaka

osaka
Počet obyvatel: 20 123 000
3. největší město Japonska, leží na ostrově Honšú a je zde vybudován obrovský přístav, který je srdcem průmyslové ekonomiky města a zároveň celého Japonska. Přístav v minulosti sloužil jako hlavní spojka s Indií. Mezi historickou perličku města patří nepochybně Osacký hrad.

Bombaj

mumbai
Počet obyvatel: 20 741 000
Leží na západním pobřeží tzv. Přední Indie a je hlavním městem indického státu Maháráštra. Zároveň se pyšní největším přístavem v této oblasti. První usedlíci jsou datovány na rok 1507.

Sao Paulo

sao_paulo
Počet obyvatel: 20 831 000
Sao Paulo se nacházi na jihovýchodě Brazílie a je nejlidnatějším městem tohoto státu a 12. Nejrozsáhlejší město na světě. Mezi nejznámější dochovalé památky patří museum Paulista, Memorial da América Latina nebo Memorial do Imigrante. Příjemnou atmosféru dává této metropoli velké množství rekreačních parků a největšíí zoologická zahrada celé Brazílie.

Mexico City

ciudad_de_mexico
Počet obyvatel: 20 843 000
Toto obrovské hlavní město Mexika patří mezi největší město španělsky mluvících obyvatel a zároveň největší na celé západní polokouli Země. Město, dnes známé jako Mexico City (Ciudad de Mexico), bylo údajně vybudováno roku 1325 Aztéky a dodnes je centrem turistického ruchu pro jeho úžasné památky.

Šanghaj

shanghai
Počet obyvatel: 22 991 000
Nejlidnatější město Číny ležící u středovýchodního pobřeží. Hustota zalidnění činí přes 3 500 obyv./km2.
Bohužel kvůli obrovské lidnatosti a průmyslu trpí město velikým znečištěním ovzduší.

Dillí

delhi
Počet obyvatel: 24 953 000
hlavní a nejlidnatější město Indie a po Bombaji druhé největší. Jeho hustota zalidnění převyšuje hranici 7 000 obyv./km2 a prochází jím jedna z nejposvátnějších hinduistických řek – řeka Jamuna. V Dillí je přes 170 památek, uznaných jako národní dědictví.

Tokyo

tokyo
Počet obyvatel: 37 833 000
Tokyo patří mezi absolutně nejlidnatější světovou metropoli, která je zároveň hlavním městem Japonska. Na území Tokya je rozprostřeno několik národních parků, ve kterých jsou rozesety nejvýznamější a celosvětově nejznámější muzea.

Zdroj informací:
www.mapsofworld.com
Wikipedia

Kategorie

Reklama

Reklama

Monitor Justice nabízí nejvýhodnější automatické sledování Insolvenčního rejstříku. Individuální přístup a rozsáhlé možnosti nastavení dělají z Monitoru Justice službu, která zcela naplní Vaše potřeby. Navštivte stránky Monitorjustice.cz a zjistětě více.

Facebook