10 nejdražších domů světa

Pokud vlastníte nějaké ty přebytečné stovky milionů dolarů, můžete si koupit některý z těchto nejdražších domů světa.

Bran Castle

Cena: 135 milionů dolarů
Tato pevnost bývá také nazývána jako Drákulův zámek. Má 17 ložnic, leží na hranici Valašska a Sedmihradska v Rumunsku.

Updown Court

Cena: 139 milionů dolarů
Tento 139 milionový dům byste našli v Anglii. Byl postaven již v roce 1924 a značně zrenovován v roce 1987. Samozřejmostí je několik promítacích sálů, tenisových kurtů a také mnoho ložnic.

b

By: Wikimedia Commons – CC SA 3.0

The Manor

Cena: 150 milionů dolarů
Nachází se v Los Angeles, California. Má 123 bedrooms ložnic, několik bazénů, tenisových kurtů a kinosálů. Postaven na konci 80. let minulého století pro slavného televizního producenta Aarona Spellinga.

The Pinnacle

Cena: 155 milionů dolarů
Nachází se v Montaně, USA a leží v sousedství Yellowstone Club. Dům je vybaven vyhřívanými podlahami.

Photo: megaricos.com

Photo: megaricos.com

Franchuk Villa

Cena: 161 milionů dolarů
Nachází se v Londýně, kdysi sloužila jako dívčí škola. Poté byla přestavěna na luxusní vilu s vlastním kinem, posilovnou, saunou a venkovním bazénem.

By: lederpost.com

By: lederpost.com

Hearst Mansion

Cena: 165 milionů dolarů
Nachází se v Californii a jedná se o 5. nejdražší dům na světě. Prezident John F. Kennedy zde byl na svatební cestě. 29 ložnic, 3 bazény a kinosál.

Fairfield Pond

Cena: 198 milionů dolarů
Nachází se v New Yorku, vlastní jej businessman Ira Leon Rennert.

"Ira Rennert house" by Original uploader was Cfijames at en.wikipedia - Transferred from en.wikipedia; transferred to Commons by User:Shashenka using CommonsHelper.. Licensed under Public domain via Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Ira_Rennert_house.jpg#mediaviewer/File:Ira_Rennert_house.jpg

By: Licensed under Public domain via Wikimedia Commons

The Penthouse

Cena: 200 milionů dolarů
Často označován jako nejdražší byt na světě. Obsahuje mnoho bezpečnostních prvků, jako jsou neprůstřelná skla nebo skenery oční rohovky pro autorizovaný přístup.

By:  thebiggestnews.com

By: thebiggestnews.com

Villa Leopolda

Cena: 506 milionů dolarů
Jedná se o druhou nejdražší rezidenci na světě. Nachází se na Francouzské riviéře, byla postavena v roce 1902 belgickým králem Leopoldem II. Současným vlastníkem je ruský bilionář Mikhail Prokhorov.
"Villa Leopolda Villefranche-sur-Mer" by Miniwark - Own work. Licensed under Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0-2.5-2.0-1.0 via Wikimedia Commons - http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Villa_Leopolda_Villefranche-sur-Mer.JPG#mediaviewer/File:Villa_Leopolda_Villefranche-sur-Mer.JPG

Antilia

Cena: 1 miliarda dolarů
Nejdražší dům na světě se nachází v Mumbai, Indie. Vlatní ji Mukesh Ambani, pátý nejbohatší muž na světě. Budova má celkem 27 pater. Parkoviště má 168 míst, na střeše jsou 3 heliporty, budova má 9 výtahů. Vila je pojmenována po mýtickém ostrově v Atlantickém ocánu.

Kategorie

Reklama

Reklama

Monitor Justice nabízí nejvýhodnější automatické sledování Insolvenčního rejstříku. Individuální přístup a rozsáhlé možnosti nastavení dělají z Monitoru Justice službu, která zcela naplní Vaše potřeby. Navštivte stránky Monitorjustice.cz a zjistětě více.

Facebook